dortsair.com

LOD GANEY AVIV PETANQUE CLUB-מכבי פ.ל.א. פטאנק לאלופים לוד - גני אביב

dortsair.com

ARAD 3.9

פטאנק: תמונות של שלום ושלווה
".חאט אל ידק דוגרי".(תחזיק את היד ישרה)..אפתח אל ידק אל פוקא" (פתח את היד לכיוון מעלה) ..דיר באלאק ל-ראג'לק"...(הזהר עם הרגליים) אחסאן טובים "(כדורים מצויינים) ...שוף אל קושונה מבעאד".(הסתכל מעבר לקושונה) ...בראבו אעלק!"...אלה רק מקצת ההערות שעפו באויר הצח והיבש של מועדון הפטאנק בערד במשך יומיים רצופים, במסגרת מחנה קאדטים בנים שהוכן בקפידה ונערך בצורה המוצלחת ביותר.

השפה העברית והערבית התערבבו בצחוקים וברוח הפטאנק... ילדים מסחנין עם ילדים מניר צבי, קרית ביאליק, אשדוד, נתניה, ערד, גני אביב...סלימאן, שי, טאהר, רון, אחמד, ליאון, נועם ומוחמד אלוף הקיקבוס שמצא פורקן ורוגע בפטאנק, טאהר שחיפש התמקדות ומצא, בשאר שלא חשב שיגיע תוך יומיים לביצועים יפים, נועם ויוסי מקרית ביאליק שעשו בית ספר לגדולים מהם תוך כדי הפגנת מיומנות ראויה לשבח..רצינות, ניתוח מצבים...יפה לראות את ההתנהלות כצופה...בשעה 22.00 של אותו היום הראשון של המחנה, כאשר הם קמו ב- 04.00 בצפון הרחוק ועדיין..ערים וממוקדים.

"...תרים את היד!...תתכופף עד הברך ימין!"...יד רפוייה יותר ופחות לחוצה"! להטות את הגוף עוד טיפה קדימה"...יופי..." לא להתמקד בקושונה, אלה בקו דימיוני שלפניו"...!!!הלאה...תעברו תחנות...."

וכך במשך יומיים בין תחנות נועם לתחנות נאוה, בין עצות מרגלית ואימון כושר מקצועי של ד"ר כרמלה, באוירה של רצינות, השקעה, חברות, פרגון וצחוקים התנהל המחנה קאדטים לבנים בעיר ערד.

הכל הוכן בקפידה: החדרים, האוכל, החולצות עם הלוגו המיוחד:.."משחק מהנה עם כדור וקושנה"..האימונים והסיכומים.

להזכיר לכולנו שבאולימפוס.... שמטרת המחנה לשמר את הקיים ומכאן להרחיב הלאה
לגרום לחשק ולתת טעם של עוד ולגייס עוד שחקנים עתידיים להיות המנוף שלל הענף...
הבדלי רמות היו זה היה ידוע וברור מראש. אבל הקבוצות חולקו בהתאם, ועברו שלב שלב את התחנות לשיפור יכולות אישיות.
כל מי שחשב שבא לאמן נבחרת מצומצמת וממוקדת יותר, פשוט לא הבין שמטרת המפגש הזה היה חשוב להציל את הענף במיוחד בדור הצעיר....אלה הם  שייקחו את המושכות ואולי...אולי..ייצגו את ישראל ב-2024 כשהם יהיו בני ...24...אז ורק אז אולי, גם אנחנו המבוגרים האחראים, בעלי החזון, נתרווח על הכורסאות בסלון ונאמר לעצמנו.....אתם זוכרים את מחנה ערד משנת 2016 ???!!!

אין ספק שהמחנה לבנים היה יותר מנחוץ ודרוש.
שם,  נפגשו שחקנים מכל הרמות. 
שם,  אחד לומד מהשני ומשתדל לחקות לפחות ולהפנים את ההערות של המאמנים.

"...אופק מנתניה:..התחנות ביום השני היו מצויינות..פעם הראשונה שאני רואה את רביעיית הצמיגים והכדורים מוכנים לצליפות ליד"...סלימאן מסחנין : למדתי המון...זה מוסיף לי שקט ושלווה"...מוחמד אלוף הקיקבוסקס מסחנין:"איזה כיף...עוזר לי להתמקד ולחשוב"...טאהר מסחנין:"זה תרם לי את מה שחיפשתי: שקט...רוגע"...התרגיל להכנסת כדורים מעל שני החישוקים עזר לי מאוד"...אור:"למדתי להתמקד עוד יותר" ועוד כהנא וכהנא הערות...
מגיע בראבו גדול להנהלת המועדון בערד, שולי דני ואחרים שעמלו ותרמו ואף קילפו יחד אתי פלפלים ומלפפונים, אוכל בריא לשחקנים...

ד"ר כרמלה שעמדה על כך בבוקרו של היום השני, לשתף את כולם לאימון כושר, כאשר חלקם חצי רדומים ופתאום, התעוררו לחיים.
מכאן מה עושים? זאת השאלה. 
מרגלית אוסי, מאמנת הנוער תצטרך לזמן מספר שחקנים לעוד 2-3 מפגשים על מנת לסנן ולהכין קאדרים-קאדטים במטרה לשלבם אט אט לקראת השנים הבאות לנבחרת הנוער שלנו. עם הסבלנות וטביעת העין החדה שלה אין ספק שתצליח להוביל המשך מהלך חשוב זה.

מילה טובה למארגנים, למאמנים נועם, כרמלה ונאוה לא תזיק.
לזכור את משפט הסיום של הילדים, בשיחת הסיכום:"..ערד ועוד!"..המבין יבין.

Share this page